​Pametni Stol

14.04.2015

Nakon  četiri „pametne ploče“u našu školu stigao je Pametni Stol: SMART Table za prezentaciju učenicima nižih razreda. Iako su učenici navikli na rad na pametnoj ploči zavladalo je veliko veselje, jer su  kroz igru ponovili i utvrdili jezične, matematičke i prirodoslovne sadržaje. Uz suradničko učenje pomagali su jedni drugima da zajednički izvrše zadatke. Brojne su mogućnosti izrade različitih, igrolikih sadržaja. Interaktivno poučavanje putem pametnog stola omogućuje lakše i jednostavnije stjecanje znanja, nudi različite stilove učenja, osamostaljuje učenike, potiče na stvaralačko mišljenje i učenje putem rješavanja problema. Za ovim stolom uvijek je radosno i uvijek se traži mjesto više. Svaki se zadatak izvrši do kraja, ne nedostaje motivacije i spremnosti za nove izazove.

Ovim putem zahvaljujemo podršci Opstanka i CARNet-a koji su našim učenicima omogućili nastavu pretvoriti u čaroliju učenja i RTL televiziji koja je zabilježila  naše aktivnosti, jer smo jedna od dvije škole u Republici Hrvatskoj koja je dobila priliku da svojim učenicima pruži nezaboravan doživljaj.

Kako je sve izgledalo možete vidjeti ovdje. (početak u 21 minuti i 50 sekundi)