​eTwinning projekt „Jedi zdravo, budi zdrav”

21.05.2015

U svibnju sudjelujemo u novom i vrlo zanimljivom eTwinning projektu pod nazivom „Jedi zdravo, budi zdrav”. Ovim projektom postali smo dio „Food revolution 2015“ kampanje koju je pokrenuo poznati kuhar Jamie Oliver. Svrha projekta je osvijestiti važnost zdrave prehrane kod učenika te služeći se receptom J. Olivera od zdravih namirnica pripremiti užinu u svojoj školi. Mi smo izabrali „Squash it sandwich“ i pripremili ga u petak, 15. svibnja 2015. godine, kada se i obilježava Food Revolution Day.

Učenici su kroz različite aktivnosti u redovnoj nastavi spoznali glavne razlike između zdravih i nezdravih namirnica i njihove učinke na naš organizam, naučili prepoznati i sortirati namirnice kao zdrave i nezdrave, te sami izradili piramidu zdrave prehrane. Praktičnim pripremanjem obroka i sudjelovanjem u globalnom događaju Food Revolution Day učenici se integriraju u svjetske okvire koji promiču zdravu prehranu i na taj način jačaju svijest o važnosti zdrave hrane. Na ovaj način promičemo pozitivan i odgovoran stav prema zdravlju, vrijednosti koje su prihvatljive za zajednicu, potičemo kritičko mišljenje, odgovorno ponašanje, toleranciju, samostalnost, samopoštovanje i poštovanje ostalih. Više o Food revolution 2015kampanji možete pročitati ovdje.