Znanstveni piknik

10.12.2015

U petak 11. prosinca i subotu 12. prosinca 2015. godine na Zagrebačkom velesajmu u paviljonu br. 6., održat će se će se  Znansteveni piknik.

Glavni cilj doganjanja je popularizirati znanost među širom populacijom s posebnim fokusom na učenike.

U sklopu ovogodišnjeg programa gostuju grupe znanstvenika i umjetnika iz drugih zemalja kako bi se stavio naglasak na regionalnu odnosno međunarodnu razmjenu sadržaja, znanja i iskustava.

Ovogodišnji Znanstveni piknik se održava  pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske i Grada Zagreba te Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva turizma i Ministarstva kulture, u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Instituta Ruder BoŠković i Mreže popularizatora znanosti.

CARNet se ove godine, u sklopu Scientix projekta, uključio u organizaciju i osmišljavanju programskog dijela Znanstvenog piknika.

Za sve posjetitelje ulaz je slobodan.