Travanj u školskoj knjižnici

04.05.2016

U travnju su čak tri dana posvećena knjizi. Međunarodni dan dječje knjige, Dan hrvatske knjige i Svjetski dan knjige. Mnogi učenici nižih razreda često posjećuju knjižnicu i imaju svoju najdražu knjigu. Dobili su priliku preporučiti je drugima. Tako je u školskoj knjižnici u travnju postavljena kutija u koju su učenici mogli ubaciti listić sa svojim prijedlogom za čitanje. Neki su se potrudili pa su svoje listiće ukrasili i crtežom. Ovime su učenici bili potaknuti na razgovor o knjizi. Zanimali su se za prijedloge drugih i posuđivali knjige koje su predložili njihovi prijatelji. Nastajali su spontani razgovori o knjigama pa je često izgledalo kao da je u knjižnici dogovoren sastanak kluba čitatelja. Mnogi listići s  prijedlozima postavljeni su na pano ispred knjižnice kako bi i ostale potaknuli da pročitaju odabrane knjige. Uz prijedloge učenika i knjižničarka je dala prijedloge za čitanje. Sve predloženo možete pročitati na panou knjižnice, sigurno ćete pronaći nešto za sebe.