Iz kurikuluma Glazbene kulture

18.05.2016

Na satu Glazbene kulture, nastavno područje:  glazbeno stilska razdoblja, tema: Klasicizam, učenici osmih razreda ponovili su i utvrdili stečena znanja kroz igru uloga u kojoj su svi sudjelovali. Učenici su usvojili temeljna znanja o klasicizmu, prepoznali značajke klasicizma na konkretnim primjerima, te usvajali interes za vrijedna glazbena umjetnička djela. Na nastavnom  satu osmišljenom kao glazbeno scenska radionica, učenici su prezentirali uvježbani tekst  uz slušanje odabranih glazbenih primjera o Bečkim klasičarima, Haydnu, Mozartu i Bethovenu.