Dan zahvalnosti za plodove zemlje

14.10.2016

Dan zahvalnosti za plodove zemlje ove smo godine obilježili na poseban način. Kroz projekt Volim Hrvatsku, povezali smo  tematski Srednju i Istočnu Hrvatsku, delicije i pekarske proizvode pojedinih županija. Učenici od 1. do 4. Razreda uz veliku pomoć svojih učiteljica, roditelja i baka pripremili su tematski svoje izložbene prostore i na njima izložili prehrambene proizvode koji su karakteristični za pojedinu županiju. Osim gotovih pekarskih i slastičarskih proizvoda izložili su i predstavili narodnu nošnju, zimnicu, voće i povrće koji se u pojedinim županijama na poseban način čuva kao dio nacionalne vrijednosti i tradicijske kulture. Sve proizvode blagoslovio je uz prigodnu molitvu naš župnik župe sv. Obitelji, vlč. Ivica Zlodi s kojim smo nakon prigodnog programa i degustaciju proizvoda podijelili radost  u zajedničkom druženju.

Zahvaljujemo svim roditeljima, bakama i tetama koji su pomogli da proslava Dana zahvalnosti za plodove zemlje ispuni radošću dječja srca i doprinese poučavanju o ljepotama Lijepe naše!