Turnir u čitanju naglas

Fotografije uz članak 12
14.04.2017

Učenici 2. a, 2. b i 2. c razreda su u veljači i ožujku imali zadatak svaki dan čitati tekstove na zadanu temu učiteljicama ili knjižničarki te prikupljati bodove. Ususret Svjetskom danu knjige (23. 4.), u srijedu 12. 4. smo zbrojili prikupljene bodove i održali mali turnir u čitanju. Pojedini učenici su se jako trudili prikupiti što više bodova u ova dva mjeseca odnosno pročitati što više tekstova. Za pokazani trud u tom razdoblju knjižničarka je osmero učenika  nagradila posebnom iskaznicom kojom su postali počasni članovi knjižnice i s kojom ostvaruju pravo na posudbu više knjiga odjednom nego li dosad (Arlina Preradović 2. a, Tia Pitra 2. b, Greta Skočić 2. c, Bruno Rosandić 2. c, Mia Broz 2. c, Brigita Jiruš 2. c i Anja Zadravec 2. c). Na turnir u čitanju su se učenici mogli prijaviti dobrovoljno. Na kraju su ostali oni najbolji čitači. Bilo je vrlo teško glasovati za pobjednike u čitanju jer puno učenika uistinu dobro čita i sasvim nepoznate tekstove. Učiteljice su donijele konačnu, tešku odluku o jednom najboljem čitaču u svojem razredu koji se iskazao na turniru. To su Sara Babić (2. a), Vanja Vojnović (2. a) i Greta Skočić (2. c). Učenice su dobile glavne nagrade, dok su ostali sudionici turnira dobili utješne nagrade. Učiteljica Sunčica Meštrović je pet učenika svojeg razreda nagradila zlatnom medaljom izrađenom od glinamola jer su neki pokazali veliki napredak u čitanju.

Nakon turnira, pojedini učenici su došli posuditi knjigu za čitanje pod praznicima, neki su izjavili kako sada više vole čitanje, a neki da žele i dalje svaki dan čitati nove tekstove bez obzira na završetak projekta. Iduće školske godine ćemo svakako nastaviti s čitanjem i veselimo se idućem turniru u čitanju!